loader
MARATONUL, SEMIMARATONUL SI CROSUL ARADULUI 2016

rezultate / 2016

A fost o zi plină de alergare! Vă mulțumim pentru tot suportul arătat și pentru implicare, fie că ați fost alergători, voluntari, sponsori, colegi, parteneri ori spectatori, ne-am bucurat să fim împreună, din nou, în această zi dedicată mișcării!
           
Mai jos se găsesc rezultatele de la cursele cronometrate în cadrul evenimentului MARATONUL, SEMIMARATONUL ȘI CROSUL ARADULUI – 2016. Dacă observați inadvertente, vă rugăm să ni le precizați la maratonarad@experientamultisport.ro până în 31 mai 2016, cel târziu.
Îi invităm pe toți cei implicați să ne comunice OPINIA cu privire la MARATONUL, SEMIMARATONUL ȘI CROSUL ARADULUI – 2016 completând formularul de pe site , în acest fel ajutându-ne ca pe viitor, în limita resurselor implicate sa facem lucrurile mai bine, unde e cazul și se poate, sau să le păstrăm pe cele ce au funcționat până acum.
Mai urmează pentru zilele următoare:
· Să inserăm pe pagina de noastră de Facebook precum și pe site câteva mii de fotografii de la această ediție;
· Să realizăm totalurile și premierea pe îndrumători, unități de învățământ și structuri;
Până atunci vă invităm să vă alegeți cursele pentru 27 mai 2017, la MARATONUL, SEMIMARATONUL ȘI CROSUL ARADULUI, ediția a șaptea! Înscrierile sunt deja deschise aici și vă așteptăm la cursele de 1 km, 6 km, semimaraton, maraton, maraton ștafetă sau ultramaraton. Aveți timp suficient să vă pregătiți pentru oricare dintre aceste curse și chiar să terminați pe podium cu puțină perseverență și ambiție.
 
Din toate, cât mai multe bune,
Sorin – Victor Roman, inițiator eveniment


INSCRIERI EDITIA 2017
REZULTATE 2016:

Cros 6 km - Masculin

Loc

Număr

Nume și prenume

Oraș/Echipă

Timp  - Final

Rank

Bib

Surname, name

City/Team

Time - Finish

  1/163

1462

DINU MINERAN

Arad

21:56

  2/163

1381

NEAMTIU DANIEL

Arad

26:06:00

  3/163

1229

IOSIF KOTROCZO

Arad / C.S.Ineu

26:16:00

  4/163

1307

FLORIN PETROVAN

Arad / Comisia Judeteana A Arbitrilor Arad

26:42:00

  5/163

1276

ADRIAN MUSAT

Arad

26:45:00

  6/163

1056

SORIN BLAJ

Arad / Yazaki Component Technology

27:01:00

  7/163

1575

EDUARD LUKINICH

Timis

27:37:00

  8/163

1436

IULIAN VUIN

Arad / Yazaki Component Technology

27:43:00

  9/163

1482

CALIN MATEUT

Arad

28:14:00

 10/163

1319

ALEXANDRU POPA

Timis

29:03:00

 11/163

1394

JÓZSA TAMÁS

Arad

29:04:00

 12/163

1206

VALENTIN ILEANA

Arad

29:06:00

 13/163

1009

ROLAND AMBRUS

Arad

29:14:00

 14/163

1054

DANUT BIRIS

Arad / Yazaki Component Technology

29:18:00

 15/163

1060

AMOS BODEA

Arad

29:18:00

 16/163

1222

PAUL KARETA

Arad

29:27:00

 17/163

1295

FERENCZ PAPP

Arad / CONTITECH

29:32:00

 18/163

1140

IOAN DRAGAN

Arad / CONTITECH

29:35:00

 19/163

1186

EMANUEL GUIA

Arad

29:37:00

 20/163

1480

MARCEL BUDA

Arad

29:41:00

 21/163

1269

SERGIU LAURENȚIU MONA

Arad

30:10:00

 22/163

1289

EMANUEL OPREA

Arad

30:13:00

 23/163

1410

ALIN TOCACIU

Arad

30:21:00

 24/163

1168

PAUNEL ILIE GAVRA

Arad

30:27:00

 25/163

1161

DENIS FLOREA

Arad

30:27:00

 26/163

1156

ANDREI FARCA

Arad / Centrul de Limbă Germană FOKUS

30:34:00

 27/163

1386

ALEX SZILAGY

Timis / Clubul De Turism Concordia Lugoj

30:37:00

 28/163

1040

CATALIN BELE

Arad

30:40:00

 29/163

1219

DENIS JURCA PANDA

Arad

30:40:00

 30/163

1368

ALIN STANA

Arad / CONTITECH

30:44:00

 31/163

1305

TIBOR PETKES

Arad

30:48:00

 32/163

1398

ZOLTAN TAZLO

Arad

30:58:00

 33/163

1033

ENDRE - RICHARD BAN - SZILVESZTER

Arad

31:07:00

 34/163

1244

RAZVAN MARCA

Arad

31:10:00

 35/163

1362

ADRIAN SOMESAN

Arad

31:13:00

 36/163

1152

IOSIF ENEDY

Arad / Yazaki Component Technology

31:36:00

 37/163

1351

ROBERT SCHWARZBERGER

Arad

31:40:00

 38/163

1440

VIOREL ZIMBRU

Arad

31:44:00

 39/163

1232

GERGO KOVACS

Arad

31:46:00

 40/163

1008

HOHA ALEXANDRU

Arad

31:52:00

 41/163

1358

ADRIAN SIMA

Arad

32:07:00

 42/163

1014

BOGDAN ANDRICA

Arad

32:16:00

 43/163

1194

ALEXANDRU HERMAN

Arad

32:18:00

 44/163

1071

FLORIN BOUROS

Arad

32:18:00

 45/163

1073

AUREL BRAD

Arad / CONTITECH

32:24:00

 46/163

1256

ALEXANDRU MICLEA

Arad

32:38:00

 47/163

1304

MARIUS-DUMITRU PESCARIU

Arad

32:45:00

 48/163

1366

CRISTIAN STAN

Timis

32:53:00

 49/163

1208

IOAN ILONA

Arad

32:57:00

 50/163

1396

SERGIU TAPOS

Arad

32:58:00

 51/163

1094

CIPRIAN GABRIEL CAJVAN

Arad

32:59:00

 52/163

1212

CONSTANTIN IPATE

Arad

32:59:00

 53/163

1426

NORBERT VARGA

Arad

33:00:00

 54/163

1586

ADELIN POP FLUERAS

 

33:01:00

 55/163

1271

ILIE MOT

Arad

33:02:00

 56/163

1266

ALEXANDRU MOLDOVEANU

Arad

33:02:00

 57/163

1068

VICTOR BOSZORMENYI

Arad

33:04:00

 58/163

1072

PAUL BRAD

Timis

33:11:00

 59/163

1275

GABRIEL MURESAN

Arad / Yazaki Component Technology

33:17:00

 60/163

1268

ŞTEFAN MOLNAR

Arad

33:21:00

 61/163

1290

OVIDIU OXENFELD

Arad

33:23:00

 62/163

1096

VLAD CHERCHEZAN

Arad

33:29:00

 63/163

1070

LIVIU BOTH

Arad

33:30:00

 64/163

1287

CLAUDIU OLTEAN

Arad

33:39:00

 65/163

1458

EDUARD KOCSEF

Arad

33:47:00

 66/163

1209

ROBERT INDRIEŞ

Arad

34:02:00

 67/163

1407

BOGDAN NICOLAE TOADER

Arad

34:02:00

 68/163

1376

LAURENTIU STOICU

Arad

34:13:00

 69/163

1357

SILVIU IOAN SIDOR

Arad

34:15:00

 70/163

1003

COSMIN ALB

Maramures

34:21:00

 71/163

1379

FELIX STURZ LAZAR

Arad

34:24:00

 72/163

1037

RADU BEJ

Arad / CONTITECH

34:39:00

 73/163

1388

CAIUS ŞOPŢ

Arad

34:39:00

 74/163

1412

DACIAN TODINCA

Arad / Kipkelenge Team

34:43:00

 75/163

1422

ROLAND UNTERWEGER

Arad / KIPKELENGE TEAM

34:45:00

 76/163

1428

BLIDAR VASILE

Arad

34:46:00

 77/163

1185

GHEORGHE GROZA

Arad

34:46:00

 78/163

1466

FLORIN NICOARA

ALUNI

34:50:00

 79/163

1354

IOAN SESUREAC IOAN

Adad

34:54:00

 80/163

1483

ALEXANDRU CHIRA

Arad

34:54:00

 81/163

1382

SEBASTIAN SUCIU

Arad

35:08:00

 82/163

1406

DRAGOS TITUS

BIHOR

35:13:00

 83/163

1160

BOGDAN FLOREA

Arad

35:23:00

 84/163

1294

TEOFIL PANTIS

Arad / Centrul de Limbă Germană FOKUS

35:28:00

 85/163

1591

ALIN KOVAD

 

35:35:00

 86/163

1065

VLAD VALENTIN BORBIRO

Arad

35:38:00

 87/163

1228

ATTILA NORBERT KOPE

Arad / Delphi Packard România

35:38:00

 88/163

1169

CRISTIAN GAVRILA

Arad

35:41:00

 89/163

1057

PETRU BLIDARIU-DELAMARIAN

Arad

35:49:00

 90/163

1177

DAN CRISTIAN GOINA

Timis

36:06:00

 91/163

1053

FLAVIUS BIMBO

Arad

36:06:00

 92/163

1257

ALEXANDRU MIHOCI

Arad / Scoala Gimnaziala 5

36:14:00

 93/163

1330

VICTOR ADRIAN PUIA

Arad

36:19:00

 94/163

1592

ROBERT NAGY

 

36:30:00

 95/163

1380

ADRIAN SUCIU

Arad

36:32:00

 96/163

1476

RAZVAN TRIFA

SAGU

36:40:00

 97/163

1370

LEONARDO STANCU

Arad

36:42:00

 98/163

1224

IOAN TRISTAN KISS

Arad / TAKATA Romania

36:59:00

 99/163

1447

MARIUS BREHARU

Arad

37:01:00

100/163

1116

RADU CORDIS

Maramures / Baia Mare In Miscare

37:01:00

101/163

1149

ANDREI CRISTIAN EFTA

Arad

37:05:00

102/163

1424

CRISTIAN VALAN

Arad

37:24:00

103/163

1416

LUCIAN TRIFU

Arad

37:24:00

104/163

1082

DAN-FLORIN BUDAU

Arad

37:35:00

105/163

1200

MALVIN IABLONCIC

Arad

37:48:00

106/163

1286

FILIP OCHIS

Arad

37:57:00

107/163

1029

ADRIAN BALINT

Arad

38:01:00

108/163

1095

CATALIN CAPATINA

Timis

38:03:00

109/163

1272

RAUL MOTIU

Arad

38:23:00

110/163

1106

RADU CISMAS

Arad

38:27:00

111/163

1105

GRATIAN-RUBEN CISMAS

Arad

38:35:00

112/163

1035

DAN BĂLĂBAN

Arad

38:39:00

113/163

1132

RAREȘ DĂRĂU

Arad

38:57:00

114/163

1081

RADU BUDAU

Arad

39:02:00

115/163

1145

OVIDIU CLAUDIU DRAUCEAN

Arad

39:24:00

116/163

1225

RADU-ADRIAN KISS-DRAGHICI

BUCURESTI

39:26:00

117/163

1278

VALENTIN NAGY

Arad

39:30:00

118/163

1423

ANDREI VAJNA

Timis

39:35:00

119/163

1090

DAVID-MIHAEL BUTAR

Arad

39:56:00

120/163

1293

OVIDIU PANTEA

Arad

40:05:00

121/163

1251

VALENTIN MAXIM

Arad

40:15:00

122/163

1597

FLAVIUS PETCUT

 

40:24:00

123/163

1030

CIPRIAN DOREL BALINT

Arad

40:34:00

124/163

1011

BERARI ANDREI

Arad

41:02:00

125/163

1309

GEORGE PIRTEA

Arad

41:03:00

126/163

1324

IOAN POPICA

Arad

41:52:00

127/163

1434

SERGIU VRĂBIEȘ

Arad

42:17:00

128/163

1167

NORBERT GASPAR

Arad

42:25:00

129/163

1306

SERGIU PETRAȘ

Arad

42:28:00

130/163

1089

CALIN BUPTE

Arad

42:28:00

131/163

1302

ADRIAN MARIUS PAVEL

Arad

42:40:00

132/163

1108

EUGEN CIUR

Arad

42:42:00

133/163

1455

LIVIU FANEL GHILINTA

LIPOVA

43:01:00

134/163

1465

VASILE NICHIFOR

CALUGARENI

43:07:00

135/163

1285

ZSOLT NOTAROS

Arad

43:11:00

136/163

1400

GEORGE CATALIN TERFALOAGA

Arad

43:26:00

137/163

1109

VLAD CIUTINA

Timis / Alergotura

43:37:00

138/163

1107

ANDREI CIUR

Arad

43:51:00

139/163

1220

NORBERT KADAR

Arad

44:13:00

140/163

1234

MIHAI ANDREI KRESZAN

Arad

44:35:00

141/163

1165

IMRE LEVENTE FOCE

Arad / A.C.S. Bike For All

44:42:00

142/163

1377

ERIK-GABRIEL STRENGER

Arad

45:06:00

143/163

1079

ADELINA BUCATARU

Arad

45:33:00

144/163

1359

ALIN SIMA

Arad

45:48:00

145/163

1599

DANIEL CHIRUS

 

45:58:00

146/163

1028

MIRCEA BALEA

Timis / Alergotura.ro

46:06:00

147/163

1395

LUCIAN TANDARA

Arad

46:15:00

148/163

1273

IMRAN RAFFIN MUGAL

Arad

46:56:00

149/163

1320

GIORGIAN-CLAUDIU POPA

Arad

47:04:00

150/163

1311

ALEX POLEAC

Arad

48:24:00

151/163

1201

EUSEBIU IACSITY

Arad

48:24:00

152/163

1157

LUCIAN BOGDAN FARCASIU

Arad

49:18:00

153/163

1296

MIRCEA PASCU

Arad

50:02:00

154/163

1004

ANDREI ALBA

Arad

50:34:00

155/163

1174

ADRIAN GHITA

Arad / West Arad

52:11:00

156/163

1594

PETRU MARIAN SUCIU

 

52:29:00

157/163

1210

CLAUDIU IOSIM

Arad / Asoc. Animed Arad

52:36:00

158/163

1203

DANIEL IANCAU

Arad / -

01:00:24

159/163

1468

ISTVAN PENZES

ORADEA

01:17:33

160/163

1469

BALINT PENZES

ORADEA

01:17:33

 

1052

MARCEL BILȚ

Timis

 

 

1085

ALIN BUGARI

Arad / EMSEXPERIENTA MULTISPORT ARAD

 

 

1086

ROBERT BULGARIU

Arad

 

 

 

Cros 6 km - Feminin

Loc

Număr

Nume și prenume

Oraș/Echipă

Timp  - Final

Rank

Bib

Surname, name

City/Team

Time - Finish

  1/ 89

1479

CLAUDIA IASMINA

CORNISORU

26:27:00

  2/ 89

1263

DIANA MLADIN

Arad

28:37:00

  3/ 89

1393

GABRIELA TAMAS

Arad

32:52:00

  4/ 89

1249

CLAUDIA-ISABELLA MARŢIŞ

Arad

33:31:00

  5/ 89

1118

SORINA DANIELA COSTUT

Arad

33:34:00

  6/ 89

1226

GERLINDE KNAP

Arad / UAV ARAD

33:34:00

  7/ 89

1159

IULIA FEKETE

Arad

33:40:00

  8/ 89

1371

LUCIANA STEF

Arad

33:52:00

  9/ 89

1182

GEORGIANA FLORINA GRELUS

Arad

34:04:00

 10/ 89

1242

ROXANA SILVIA MALITA

Arad

34:25:00

 11/ 89

1207

ADINA ILEANA

Arad

34:48:00

 12/ 89

1405

MARIANA TISEANU

Arad

34:56:00

 13/ 89

1015

OANA APETRE

Arad

35:16:00

 14/ 89

1364

DIANA-ALEXANDRA SPINEAN

Arad

35:59:00

 15/ 89

1246

IULIA MARKO

Arad

36:03:00

 16/ 89

1414

CARINA TOTH

Arad

36:07:00

 17/ 89

1401

RALUCA TERME

Arad

36:08:00

 18/ 89

1437

PAULA-DOROTEEA ZAHARIA

Arad

36:10:00

 19/ 89

1253

CRISTINA MEDREA

Arad

36:28:00

 20/ 89

1084

RAMONA BUDIU

Arad

37:52:00

 21/ 89

1217

CADAR IZABELA

Arad

38:12:00

 22/ 89

1027

ANDRADA BALAJ

Arad

38:21:00

 23/ 89

1418

ANA TUNARU

Mehedinti

38:33:00

 24/ 89

1062

OANA ALEXANDRA BOGDAN

Arad

39:25:00

 25/ 89

1113

ANDRADA RUXANDRA CODREA

Arad

39:36:00

 26/ 89

1349

KATERYNA SALI

Arad

39:51:00

 27/ 89

1034

DANIELA BAR

Bihor

40:03:00

 28/ 89

1338

ALEXANDRA RADUCANU

Arad

40:14:00

 29/ 89

1058

IOANA BOACA

Arad

40:20:00

 30/ 89

1119

OANA COZLAC

Arad

40:26:00

 31/ 89

1141

OANA DRAGOI

Arad

41:09:00

 32/ 89

1332

DENISA MARIA PURDA

Arad

41:11:00

 33/ 89

1039

MIHAELA BELE

Arad

41:21:00

 34/ 89

1087

IRINA BULZAN

Arad

41:23:00

 35/ 89

1260

FLORINA ELENA MIU

Arad / Yazaki Component Technology

41:35:00

 36/ 89

1150

BLIDAR ELENA VIOLETA

Arad

41:45:00

 37/ 89

1312

RALUCA POP

Arad

41:52:00

 38/ 89

1139

WINKLER DORIS

Arad

42:09:00

 39/ 89

1184

BIANCA GROZA

Arad

42:17:00

 40/ 89

1205

TEODORA IENCI

Arad

42:19:00

 41/ 89

1383

DOINA -CARLA SZABO-HENTER

Arad

42:22:00

 42/ 89

1355

GABRIELA SEUTE

Arad

42:51:00

 43/ 89

1411

GABRIELA TODEA

Arad

42:52:00

 44/ 89

1399

ULMIANA-IOANA TENCALEC

Arad

42:55:00

 45/ 89

1124

BIANCA ELENA CRISTEA

Arad

42:56:00

 46/ 89

1280

OTILIA NAVRADY

Arad

43:15:00

 47/ 89

1430

ANDREEA VEKAS

Arad

43:15:00

 48/ 89

1584

DANIELA MARTON

 

43:17:00

 49/ 89

1134

TEODORA DEME

Arad

43:34:00

 50/ 89

1347

ISABELA SAFRAN

Arad

43:42:00

 51/ 89

1173

EMA GHINGA

Arad

43:56:00

 52/ 89

1247

CRISTINA MARKO

Arad

44:00:00

 53/ 89

1250

DANIELA NICOLETA MATEI

Arad

44:03:00

 54/ 89

1279

ILEANA NAN

MARAMURES

44:10:00

 55/ 89

1299

MONICA ANA PAUL

Arad

44:10:00

 56/ 89

1313

ALEXANDRA POP

Arad

44:15:00

 57/ 89

1297

DIANA PASTOR

Timis

44:30:00

 58/ 89

1577

Miruna Cristea

 

44:37:00

 59/ 89

1020

LAURA ASLAU

Arad / EXPERIENTA MULTISPORT ARAD

44:39:00

 60/ 89

1342

TIMEA ROZSA

Arad / Yazaki Component Technology

44:46:00

 61/ 89

1025

OTILIA BAKOS

Arad

45:30:00

 62/ 89

1153

CARMEN IOANA EPURE

Arad

45:43:00

 63/ 89

1120

RODICA CRAIU

Arad / Yazaki Component Technology

46:15:00

 64/ 89

1328

GIANINA PREDOIU

Arad

46:16:00

 65/ 89

1171

MARIANA GHEORGHE

Arad / Solitarii Arad

46:20:00

 66/ 89

1048

MARICICA BERDIU

Arad

46:47:00

 67/ 89

1196

EVA HOCHBAUER

Arad / Clubul Sportiv Experienta Multisport Arad

47:02:00

 68/ 89

1331

IOANA PURAVET

Arad

47:27:00

 69/ 89

1111

MIRABELA COBILITA

Arad

47:44:00

 70/ 89

1262

ANDREEA MÎNERAN

Arad

48:01:00

 71/ 89

1233

INGRID KOVACS

Arad

48:08:00

 72/ 89

1164

MELINDA FOCE

Arad

48:43:00

 73/ 89

1593

ALINA NAGY

 

49:23:00

 74/ 89

1301

ALICEA PAVEL

Arad

49:25:00

 75/ 89

1133

ALEXANDRA DEHELEAN

Arad

49:26:00

 76/ 89

1265

ROMINA TEODORA MOLDOVAN

Arad

49:27:00

 77/ 89

1404

ALIDA TINKA

Arad

49:37:00

 78/ 89

1433

HELENA VLAD

Arad

50:01:00

 79/ 89

1122

ANDRADA CRISAN

Arad

50:20:00

 80/ 89

1128

NICOLETA DANCIU

Arad

50:26:00

 81/ 89

1007

LARISA ALEXANDRU

Arad

50:43:00

 82/ 89

1282

ALEXANDRA NEGRAU

Arad

51:34:00

 83/ 89

1005

ANDREEA ALBISTEANU

Arad

52:16:00

 84/ 89

1574

Liana Nica

 

52:41:00

 85/ 89

1012

ANA-MARIA ANDREICA

Arad

54:40:00

 86/ 89

1115

BIANCA CORAS

Arad

56:12:00

 87/ 89

1176

MIHAELA GODO

Arad

59:09:00

 88/ 89

1059

ALEXANDRA BOCK

Arad

01:23:55

 

Semimaraton - Masculin

Loc

Număr

Nume și prenume

Oraș/Echipă

Timp Tura 1

Timp Final

Rank

Bib

Surname, name

City/Team

Time - Lap 1

Time - Finish

  1/117

333

SORIN MINERAN

Arad

34:23:00

01:11:55

  2/117

330

CATALIN MICLAUS

Timis

38:28:00

01:16:36

  3/117

206

ĐORĐEVIĆ ANDRIJA

Kragujevac - SERBIA / ARK Fruska Gora, Novi Sad

39:00:00

01:17:14

  4/117

237

ALIN BUGARI

Arad / EXPERIENTA MULTISPORT ARAD

38:03:00

01:17:53

  5/117

348

JOVANOVIĆ NENAD

Serbia / ARK Fruska Gora, Novi Sad

39:01:00

01:18:11

  6/117

358

MIHAI PASCA

Arad / Invictus

38:52:00

01:19:02

  7/117

323

VIKTOR MANOILA

Timis

40:19:00

01:22:24

  8/117

217

EUGEN BAR

Bihor / CLUB SPORTIV XTERRA SPORT BIHOR

40:36:00

01:22:40

  9/117

269

ARNOLD DEKANI ENGELMAN

ARAD / Yazaki Component Technology

40:51:00

01:28:21

 10/117

351

ADRIAN SORIN NICULA

HD / Alergotura.ro

43:11:00

01:29:31

 11/117

282

BOGDAN MIRCEA GAFITA

Maramures / Baia Mare In Miscare

45:10:00

01:29:35

 12/117

256

CONSTANTIN COVĂSALĂ

Arad / Condor Club Arad

45:21:00

01:30:01

 13/117

360

IOAN VIOREL PAZLEA KATO

Timis

43:32:00

01:30:34

 14/117

378

TIBERIU PURCARI

Arad

44:51:00

01:30:34

 15/117

246

DANIEL CIOROBEA

Gorj / Invictus

44:54:00

01:32:17

 16/117

226

ANDREI BOGACIU

Arges

44:41:00

01:34:20

 17/117

254

RADITA COSMIN

Arad

46:20:00

01:34:50

 18/117

322

KRISTIFOR MANCU

Vrsac - SERBIA

50:04:00

01:35:10

 19/117

270

LUCIAN DINCEA

Arad / Clubul Sportiv Experienta Multisport Arad

45:22:00

01:35:30

 20/117

324

DARIUS NICOLAE MARA

Hunedoara / Invictus

46:49:00

01:36:12

 21/117

285

CRISTIAN GHEORGHE

Braila

46:20:00

01:36:17

 22/117

313

LORENZO LEONARDI

Arad

47:44:00

01:36:18

 23/117

372

CIPRIAN POPOV

ARAD / Invictus

46:36:00

01:36:47

 24/117

422

BLIDAR VASILE

Arad / KIPKELENGE TEAM

46:16:00

01:36:57

 25/117

275

DANIEL DUMBRAVA

Bayern - GERMANIA

48:04:00

01:37:09

 26/117

310

JOVICA KOVAC

Vrsac - SERBIA

50:03:00

01:37:15

 27/117

214

CALIN BAC

Arad

46:48:00

01:37:51

 28/117

239

ADRIAN BURIER

Timis

47:41:00

01:38:02

 29/117

331

KREZOVIĆ MILAN

Beograd - SERBIA / ARK Fruška Gora

48:46:00

01:38:04

 30/117

363

BOGDAN PESCOVICI

TIMIS

47:05:00

01:38:33

 31/117

205

MIRCEA ANDOR

Bihor

48:41:00

01:38:36

 32/117

362

ALEXANDRU PESCOVICI

Timis

48:25:00

01:39:19

 33/117

339

OCTAVIAN MOTORGA

Bihor

51:27:00

01:40:43

 34/117

207

MIHAI ALEXANDRU ANTON

Timis / Porsche Timisoara

48:46:00

01:41:08

 35/117

251

DALIAN COJOCARU

Arad

45:58:00

01:41:16

 36/117

233

FLORIN BOTOS

Timis

48:30:00

01:41:47

 37/117

341

VALENTIN MURESAN

Timis

48:44:00

01:41:53

 38/117

380

ADRIAN RISTEA

Dolj / INVICTUS

51:23:00

01:42:08

 39/117

209

ALEXANDRU ATANASIU

Arad / Solitarii Arad

45:44:00

01:43:29

 40/117

424

CRISTIAN ORLANDO VASKA

Bihor

47:12:00

01:43:37

 41/117

255

MARIUS COSTEA

ARAD / Yazaki Component Technology

51:02:00

01:43:43

 42/117

370

MARIUS POPESCU

Timis / Invictus

47:25:00

01:43:44

 43/117

202

ADRIAN ALPREDI

Gorj

50:42:00

01:43:52

 44/117

249

ADRIAN CIUTINA

Timis / Alergotura.ro

49:14:00

01:44:25

 45/117

317

PAUL LUNG FRENT

ARAD

53:41:00

01:45:10

 46/117

302

VENDLENER IVAN

Petrovaradin - SERBIA / ARK Fruška Gora

52:35:00

01:45:26

 47/117

368

IOAN POP

Arad

54:48:00

01:45:42

 48/117

228

CALIN BOLDIZSAR

Timis

50:25:00

01:45:45

 49/117

366

CONSTANTIN-MARIAN PETRUTA-IOVANOVICI

Caras-Severin / Invictus

54:06:00

01:46:38

 50/117

271

IOSIF DISCA

Arad / A.C.S. Experienta Multisport Arad

53:50:00

01:46:47

 51/117

320

ADRIAN MANCE

Arad

49:43:00

01:46:51

 52/117

276

DANIEL DUMITRASCU

Timis / Alergotura

51:09:00

01:47:00

 53/117

336

ADRIAN MITRIC

Timis / Siemens

51:13:00

01:47:04

 54/117

220

ANDREAS JOHAN BARTOK

Arad

53:41:00

01:47:15

 55/117

374

DRAGOS POSDARIE

ARAD / Yazaki Component Technology

49:53:00

01:48:09

 56/117

243

CIPRIAN CHIVARI

Arad

52:24:00

01:48:11

 57/117

429

GABRIEL ZAHARIA

Timis / Aria Land

54:22:00

01:48:12

 58/117

349

GHEORGHE NICA

Bihor

53:39:00

01:48:33

 59/117

413

ANDREI TCACI

Arad / Condor Club Arad

53:08:00

01:49:05

 60/117

272

FLORIAN DOBRIN

Timis

52:51:00

01:49:16

 61/117

318

LAURENTIU LUPULET

Arad

52:54:00

01:50:10

 62/117

343

CIPRIAN MUSCA

Arad

51:30:00

01:50:49

 63/117

442

OVIDIU TODERICI

 

52:56:00

01:51:00

 64/117

425

OCTAVIAN VLAD

Timis

51:39:00

01:51:07

 65/117

426

CIPRIAN VLAD

Timis / Invictus

52:08:00

01:51:51

 66/117

355

ANDREI PAIU

Timis / Invictus

52:17:00

01:52:12

 67/117

219

DANIEL BARKASZ

Arad / Palatul Copiilor Arad

53:38:00

01:52:21

 68/117

230

MANUEL BONDY

Arad

53:10:00

01:52:50

 69/117

244

MIHAI-OVIDIU CIOBOTARU

Arad

53:50:00

01:52:54

 70/117

401

ADRIAN STOIAN

Arad / EXPERIENTA MULTISPORT ARAD

56:02:00

01:54:01

 71/117

260

EMIL IOAN CRISTEA

Arad

58:27:00

01:54:19

 72/117

420

DANIEL UNGUR

Arad

54:57:00

01:55:47

 73/117

346

SEBASTIAN NEGRAU

Bihor

56:02:00

01:55:57

 74/117

357

LAVINIU PANTEA

Bihor

56:14:00

01:56:30

 75/117

332

GVERO MILAN

Panevo - SERBIA

56:51:00

01:57:32

 76/117

268

CSABA DEÁK

Bihar

54:47:00

01:58:40

 77/117

311

CHRISTIAN KRAFFT

Arad / CONTITECH

01:00:42

01:58:49

 78/117

264

CATALIN DAN

Arad / TAKATA Romania

57:52:00

02:01:03

 79/117

262

ZSOLT CSIK

Arad

55:19:00

02:01:54

 80/117

430

MIRCEA ZAHARIE

Cluj

01:00:46

02:01:59

 81/117

418

CLAUDIU TRIPA

Arad

58:27:00

02:02:02

 82/117

364

RADU PETER

Bihor / Amator

01:00:04

02:03:49

 83/117

373

OLIMPIU PORUMB

Timis / Alergotura.ro

59:53:00

02:03:53

 84/117

365

CALIN PETRUT

Timis / Alergotura.ro

01:04:27

02:03:55

 85/117

221

GABRIEL BATCU

Arad

01:02:41

02:04:15

 86/117

304

CIPRIAN JURCA

Arad

01:00:44

02:04:28

 87/117

381

MARIUS BOGDAN ROBA

Timis

59:32:00

02:05:05

 88/117

404

ROBERT VALENTIN STOLNICU

Arad

57:17:00

02:06:24

 89/117

379

IOSIF EUGEN RAB

ARAD

59:18:00

02:06:37

 90/117

397

FABIAN SPATARU

ARAD

01:00:32

02:07:00

 91/117

419

BOGDAN ȚIGAN

Arad

01:00:55

02:08:59

 92/117

325

GABRIEL MARGINEAN

Arad

01:02:40

02:09:18

 93/117

203

MASSIMO AMBROSI

ARAD

01:01:54

02:09:44

 94/117

432

OVIDIU NISTOR

ARAD

01:02:19

02:10:06

 95/117

212

NICOLAE SORIN AXENTI

Arad / -

01:03:11

02:11:32

 96/117

294

RADU IOAN HALANGAU

Arad

01:02:19

02:11:56

 97/117

231

OVIDIU BORCEA

ARAD / TAKATA Romania

01:03:30

02:12:09

 98/117

297

FLORIAN HORATIU

Timis

01:03:30

02:12:28

 99/117

238

LUCIAN BUGARIU

Timis

01:03:31

02:12:29

100/117

305

MIHALJ KARDOS

Vrsac -SERBIA

01:08:27

02:14:04

101/117

392

MARCEL SERBAN

Arad

55:21:00

02:15:33

102/117

284

AVRAM GERRY

Ontario - CANADA / InsuranceToronto.com

01:06:39

02:16:31

103/117

405

OVIDIU SUCIU

Hunedoara / INVICTUS

01:00:29

02:16:57

104/117

291

MIHUT GREGORETTI

Arad

01:01:10

02:18:20

105/117

273

ADRIAN DRAGOESCU

Arad

01:05:03

02:22:09

106/117

236

IOAN PETRU BUDA

Arad

01:06:59

02:24:40

107/117

375

LUCIAN PRECUP

Bihor / Wrigley Romania

01:04:45

02:25:29

108/117

299

DAN COSMIN IANCULESCU

Timis

01:10:14

02:26:48

109/117

308

FLAVIUS KOCH

Timis

01:02:55

02:27:41

110/117

247

OVIDIU CISMAS

Arad

01:08:18

02:28:13

111/117

307

CRISTIAN KLIMAI

Arad

01:08:20

02:28:14

112/117

439

BOGDAN VLAD BOCA

ARAD

01:09:49

02:34:12

113/117

315

SORIN LOVIN

Arad

01:03:23

02:35:01

114/117

232

LAVINIU BOTIS

ARAD

01:18:07

02:35:56

115/117

253

ADRIAN MIRCEA CONSTANTINESCU

Arad

01:17:37

02:53:22

116/117

306

BAHADUR GURUNG KHOP

Vojvodina - SERBIA / ARK Fruska Gora, Novi Sad

55:21:00

02:55:01

DNF

227

NEGRAU BOGDAN

Cluj

01:00:46

n.a.

Semimaraton - Feminin

Loc

Număr

Nume și prenume

Oraș/Echipă

Timp Tura 1

Timp Final

Rank

Bib

Surname, name

City/Team

Time - Lap 1

Time - Finish

  1/ 47

288

OLGA- IULIA GHINGA

Arad / EXPERIENTA MULTISPORT ARAD

43:43:00

01:30:46

  2/ 47

240

RALUCA BURTEA

Arad

46:53:00

01:39:05

  3/ 47

248

ALINA CIUPAV

ARAD / Invictus

47:58:00

01:40:44

  4/ 47

338

OTILIA MOT

Arad

48:58:00

01:42:20

  5/ 47

428

CRISTINA-MANUELA VODA

Tomis / Invictus

49:34:00

01:43:46

  6/ 47

388

ANA-MARIA SAUCAN

Timis / Alergotura.ro

53:45:00

01:48:38

  7/ 47

391

OANA SERAN

Arad

52:52:00

01:49:16

  8/ 47

210

ELENA AVRAM

Arad / Amefa

50:05:00

01:49:50

  9/ 47

443

MIHAELA IOSIM

ARAD

51:03:00

01:50:39

 10/ 47

377

ALINA PREDA

Timis

55:22:00

01:51:28

 11/ 47

290

OFELIA GOLUMBA

Timis

55:22:00

01:53:29

 12/ 47

326

GVERO MARINA

Panevo - SERBIA

56:50:00

01:54:10

 13/ 47

241

SVETLANA BUSUIOC

Timis

55:05:00

01:54:23

 14/ 47

321

TATIANA MANCOS

Arad / Condor Club Arad

55:27:00

01:54:43

 15/ 47

287

ADRIANA GHERLE

Arad / Maini Deschise

55:07:00

01:57:02

 16/ 47

412

VIORICA-ROXANA TASEDAN

Arad

58:42:00

01:58:41

 17/ 47

312

CAROLE KRAFFT

Arad / CONTITECH

01:00:42

01:58:49

 18/ 47

414

ADINA TIPEI

Arad

01:00:03

01:59:40

 19/ 47

359

SIMONA VIORICA PAVEL

Arad

57:20:00

02:00:20

 20/ 47

400

PETRONELA STOIAN

Botosani

01:00:51

02:00:34

 21/ 47

274

RODICA DRAGOI

Timis

58:40:00

02:04:00

 22/ 47

356

SEMIRA PALCU

Arad / Asociatia Millennium Center

01:03:07

02:06:30

 23/ 47

342

ZENOVIA MURG

Arad

01:00:53

02:06:56

 24/ 47

371

ALINA RAMONA POPESCU

Timis

58:44:00

02:07:44

 25/ 47

286

MARIANA GHEORGHE

Arad / Solitarii Arad

59:57:00

02:08:16

 26/ 47

234

LAVINIA BRAGEA

Arad

01:02:43

02:09:07

 27/ 47

340

FLAVIA DANIELA MUNTEAN

Arad

01:03:45

02:10:32

 28/ 47

280

ANDREA FLOREA

Vicenza - ITALIA

01:00:23

02:11:05

 29/ 47

393

ADRIANA DANIELA SISOEV

Hunedoara

01:00:48

02:11:09

 30/ 47

295

JUDIT HARDAUT

Timis

01:03:42

02:12:15

 31/ 47

361

ILDIKO PAZLEA KATO

Timis

01:00:26

02:12:16

 32/ 47

390

PAULA SEIN

HD / -

01:06:58

02:14:00

 33/ 47

263

ECATERINA MINODORA CURUT

Vaslui

57:36:00

02:14:56

 34/ 47

211

LIA AVRAM

Ontario - CANADA / InsuranceToronto.com

01:06:39

02:16:31

 35/ 47

416

MIRUNA BEATRICE TODA

Wien - AUSTRIA

01:05:45

02:17:59

 36/ 47

225

MARIA BOCA

Arad

01:03:31

02:20:01

 37/ 47

259

IOANA PETRONELA CRISAN-KILIAN

Arad

01:10:07

02:23:18

 38/ 47

337

DIANA MOGA

Arad

01:10:07

02:23:18

 39/ 47

415

LIGIA TITERLEA

Timis

01:08:42

02:25:26

 40/ 47

347

MAGDALENA NEGREA

Arad

01:08:59

02:26:08

 41/ 47

309

CLAUDIA-ROXANA KOCH

Timis

01:02:55

02:27:43

 42/ 47

353

CORINA OPREA

Timis / Alergotura.ro

01:08:57

02:29:26

 43/ 47

409

FLORENTINA TANDARA

Arad / EXPERIENTA MULTISPORT ARAD

01:13:10

02:38:15

 44/ 47

298

OANA MĂDĂLINA HUDACOV

Arad

01:12:06

02:40:45

 45/ 47

222

CLEMENCE BATISSE

ARAD

01:13:57

02:42:29

 46/ 47

278

JUSTINE FARINA

Arad

01:13:57

02:42:29

 47/ 47

252

AUGUSTA MARIA CONSTANTINESCU

ARAD

01:17:36

02:53:21

 

 

Maraton - Masculin

Loc

Număr

Nume și prenume

Oraș/Echipă

Timp Tura 1

Timp Tura 2

Timp Tura 3

Timp Final

Rank

Bib

Surname, name

City/Team

Time - Lap 1

Time - Lap 2

Time - Lap 3

Time - Finish

  1/ 29

122

FLORIN MARCEL LAZA

BIHOR

43:40:00

01:28:02

02:12:10

02:57:49

  2/ 29

133

HALLAI RAYMOND

Vojvodina - SERBIA / Ak Apatin

44:31:00

01:30:13

02:18:49

03:15:12

  3/ 29

119

ADRIAN IOAN JIARCA

Bihor / CLUB SPORTIV XTERRA SPORT BIHOR

46:41:00